OKEY - OKEY OYNA BEDAVA

    Okey, tarihi geçmişe dayanan bir oyundur. Dört kişi ile oynan oyun, birden on üçe kadar numaralı taşlarla beraber oynanır. Aynı zamanda kırmızı, siyah, mavi, yeşil renkler ile dört ayrı renkli taşlar vardır. Her taştan ikişer tane, sahte okeylerle birlikte toplam 106 taşla birlikte oynanmaktadır. Taşlar karıştırıp düzenli bir şekilde dağıtıldığı zaman oyun başlar. İlk amaç ise oyunu bitirerek puanınızı indirmektir. Sıfıra ulaşan oyuncu oyunun galibi sayılmaktadır.

    Yıllardır aynı düzende oynanan okey oyunu, günler geçtikçe her yere yaygınlaşmaya başlamıştır. Kahvelerde, evlerde, çay bahçelerinde oynanan okey, aile ve arkadaşlar arası bağ kurmayı git gide arttırmaktadır. Günümüzde çeşitli türleri çıkan oyunun, en fazla tercih edildiği yine klasik türü olmaktadır. Kahvelerden sonra yavaş bir şekilde internet ortamına adımını atan okey oyunu, kısa sürede herkes tarafından ilgi görmüştür. Kolay ve normal okey oyununu herkes bilgisayar başından kolay bir şekilde oynayabilmektedir. İlk çıktığı andan itibaren sitelerin kalitesi de artmaktadır. 

   Güncel olarak site üzerinden arkadaşlarınızla sohbet edebilir, keyfinize keyif katabilirsini. Okey oynamak için kaliteli ve güvenli bir site arıyorsanız kısa araştırmalar yaparak siteler bulabilirsiniz. Yazımızın kalan kısmında siz araştırma yapmadan, biz size üst düzey hizmet veren bir site paylaşalım.

Okey oynamayı ya da online olarak oyun seviyorsanız, kaliteli hizmetiyle ve düzenli oyuncularıyla dikkat çeken http://www.okeybul.com/ adresini ziyaret ederek okey oyunlarınıza buradan devam edebilirsiniz.

Yazı Ara


Başlıklarda Yazılarda

Kategoriler

Hit Yazılar

Son Yorumlar

Yazı İstatistikleri

» Ust Kategori (1)
» Alt Kategori (3)
» Yazı (154)
» Okunma (445779)
» Yorum (11)
» Toplam Adettir