Çanak Okey , Canak Okey Oyna , Çanak Okeyde Üye Olmadan Okey Keyfi

 ZAMANI EN GÜZEL GEÇİRMEK

     Yıllardır Türk halkının  vazgeçmeden oynadığı oyunlardan birisi olan okey simdi de çanak okey sitemizde. Web sitemizde bu oyunu ücretsiz bir şekilde oynarken hem de sohbet edebilme özelliklerini bulabilirsiniz. Gününü çok yoğun ve yorgun geçiren insanların uğrak oyun yeri olma özelliği ile en iyi oyun sitesidir.

      Okey oyunu bir masa üzerinde 2 – 4 kişi arasında oynanan bir oyundur. Amacı ise dağıtılmış taşları kurallara uyarak en kısa sürede tamamlayıp bitirmektir. Elini bu özelliklere göre en kısa sürede bitiren oyuncu kazanmaktadır. 1 den 13 e kadar, 4 ayrı renkten oluşan taşlar ile oynanmaktadır. Taş renkleri sarı, kırmızı, siyah ve maviden oluşmaktadır. Bunların dışında sahte okey diye adlandırılan iki tane daha taş mevcuttur. Bu oyunun ortaya çıkışı ise Çin’liller tarafından gerçekleşmiştir. Çıkış noktasının Çin’liler tarafından oynanmış olan domino olduğu düşünülmektedir ve 13. yüzyıldan bugüne kadar gelmiştir ancak Çin’liler tarafından ortaya çıkan oyunun kurallarının değişikliğe uğradığı versiyonu Türkiye’de oynanmaktadır. Çanak okey oyna ile Türkiye’nin her yerinden rahatlık ile oyun oynayabilirsiniz. Siteye giriş için herhangi bir koşul aranmamaktadır. Diğer oyunlarda da olduğu gibi hiçbir ücret talep edilmeden oynanmaktadır. Kişilerin eğlenceli zaman geçirebilmeleri için kurulmuştur. Oyun oynayabilmek için açılmış olan bir çok oda mevcuttur. Hangi odaya girip oyun oynayacağınız ise tamamen size bağlıdır. Odalara giriş için de herhangi bir şart aranmaktadır. Oda isimleri genellikle şehir isimlerinden ouşmaktadır ancak bunun yanı sıra farklı isimlerde de odalar mevcuttur. Tanımadığınız insanlar ile oyun oynamanız sağlanarak farklı arkadaşlıklar kurabilmenize imkan tanınmaktadır.

      Çanak okey kalitesini en yüksek seviyede tutabilmek için belirli kurallar çerçevesinde kurulmuş bir sitedir. Sitede kesinlikle insanları rahatsız edici nitelikte davranışlar sergilemek yasaktır. Küfür ve argo içeren kelimeler kullanılmaması gerekmektedir. Bu davranışları sergilemeyen insanlar gelen şikayetler doğrultusunda belirlenip gerekli cezalar verilmektedir. Bu cezaların başında gelen şey ise üyeliğin fesh edilmesidir. Tanıştığınız arkadaşlarınız ile oyun arkadaşlığı kurabilir ve masanıza davet edebilirsiniz. Türkiye’de saygı boyutları aşılmadan kaliteli oyun adresi denildiğinde akla gelen en büyük ve en güzel sitedir. 

Yazı Ara


Başlıklarda Yazılarda

Kategoriler

Hit Yazılar

Son Yorumlar

Yazı İstatistikleri

» Ust Kategori (1)
» Alt Kategori (3)
» Yazı (154)
» Okunma (459973)
» Yorum (11)
» Toplam Adettir