OKEY OYNA , OKEY'De DOGRU ADRESTESİNİZ..


OKEY OYNA

Okey oyunun tarihi Çin’lilere dayanıyor. Türkiye’de başlangıcı ise net olarak bilinmemekle birlikte kuralların biraz değişmiş şekliyle oynanıyor, hatta eski zamanlarda küçük çocuklara renkleri ve sayıları öğretmekle amaçla da kullanılıyordu.
Okey günümüzde internet sitelerinde en çok oynanan oyunların başında geliyor. Çünkü hem eğlenceli hem de çok zevkli. İnternet ortamında oynamak o kadar ileri bir seviyeye geldi ki artık insanlar görüntülü bile okey oynayabiliyor.
 
 
   Ama bence en ideal okey oyunu üye olmadan, istediğin isimle giriş yaparak okey oynamak çünkü kendini deşifre etmemiş oluyorsun. Diğer türlü olduğunda sitelere pek fazla güvenemiyorum sanki şifrelerimi ya da kişisel bilgilerimi çalıyorlarmış gibi bir duyguya kapılıyorum. 
Dediğim gibi artık okey oynamak için o kadar çok site seçeneği var ki, bilgisayar kullanamayan insanlar dışında neredeyse sanal ortam haricinde okey oynayan insan sayısı hiç yok denecek kadar az. Son 5 yıldır insanların internete girdiklerinde yaptıkları ilk şeylerden biri facebook hesaplarını kontrol etmek olmuş, yani yapılan araştırmalar bunu söylüyor.
 
 
   Bu da insanların sanal ortamda okey oynamayı en çok tercih ettikleri yerin facebook olduğunu gösteriyor. Hatta facebook okeyde öyle bir sistem yapmışlar ki il il ayırmışlar hatta ülke isimleri bile var. Ben de birkaç kere denedim ve neredeyse bağımlı oluyordum çünkü öyle bir sistem yapmışlar ki oynadıkça hırs yapıyorsun ve oynayasın geliyor. Hatta işin içinde gerçek para bile var! Seviye arttırması sanırım insanları en çok çeken nedeni. İsimlerin yanında gözüküyor ya, insanlar pek bir havalı olduğu hissine kapılıyor.
 

Yazı Ara


Başlıklarda Yazılarda

Kategoriler

Hit Yazılar

Son Yorumlar

Yazı İstatistikleri

» Ust Kategori (1)
» Alt Kategori (3)
» Yazı (154)
» Okunma (445811)
» Yorum (11)
» Toplam Adettir