OKEYBUL - OKEY OYNA - OKEY OYNAMAK İSTİYORUM

 

OKEY BUL SİTESİ

Okey başlangıcı pek bilinmemekle birlikte geçmişi Çin’lilere dayanan, 7den 70e herkesin öğrendiği ilk günden itibaren severek oynadığı, yeryüzündeki en eğlenceli oyunlardan biridir. Türkiye’ye ilk gelişi hakkında pek bir bilgi yok ama Avrupa’dan aldığımız çoğu şeyde olduğu gibi okey de belirli değişikliklerden geçirilerek Türkiye’de oynanmaya başlanmıştır. Bizim ülkemizde pek fazla uygulanıyor mu bilinmez ama Avrupa ülkelerinde okey, çocuklara renkleri ve sayıları öğretmek amacıyla küçük yaştan itibaren oynanmaya başlatılıyor.
 

OKEY

İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte okey de birçok oyun gibi artık sanal ortamlarda sık sık oynanmaya başlanan oyunlardan biri haline geldi. Hatta en çok tıklanan oyunlardan biri oldu. Öyle ki artık herhangi bir oyun sitesine girdiğimizde oyun başlıklarında en çok oynananlar ya da en çok tıklananlar gibi bölümlerle karşılaşıyoruz ki okey genellikle bunların içine giriyor. Bir de bazı siteler bu durumu daha da ilerleterek, okey masaları kurarak bu masalarda karşıdaki oyuncularla tanışıp, konuşarak yeni arkadaşlıklara kurma olanağı tanıyor.
 
   Öyle ki artık okey oynayan insanların çoğu bu nedenle  Okey bul’da Okey oynuyor olmuş. Hatta yapılan bir araştırma gösteriyor ki yalnız insanların çoğu günlerinin büyük bir kısmını internette surf yaparak ve yeni insanlarla tanışarak geçiriyor. Özellikle erkekler bu konuda o kadar rahatlar ki oyuna giriyorsunuz girer girmez size sanal çiçekler, çikolatalar göndererek sizinle arkadaşlık kurmaya çalışıyor!

OKEY OYNAMAK İSTİYORUM

 

Yazı Ara


Başlıklarda Yazılarda

Kategoriler

Hit Yazılar

Son Yorumlar

Yazı İstatistikleri

» Ust Kategori (1)
» Alt Kategori (3)
» Yazı (154)
» Okunma (445785)
» Yorum (11)
» Toplam Adettir