OKEY - OKEY OYNA , OKEY USTALARI SİTESİ


GÜZEL SAATLER
  İnsanların boş vakitlerinde en fazla yaptıkları işler arasında artık internet üzerinden oyun oynamak geliyor. Hem çok keyifli olan hem de kolay bir şekilde oynanabilen okey sayesinde insanlar eğlenceli saatler geçirebiliyorlar. Okey oyna için artık internet başına oturduklarında yüzlerce site bulabiliyorlar. Artık hangilerinden oyun oynayacaklarına karar verdikten sonra kısa bir süre içinde oyuna bağlanma şansları var. 
 
 
   Bu oyunu ister tek başlarına isterlerse arkadaşları ile karşılıklı olarak bu sitelerde oynayabiliyorlar. Birkaç çeşidi olan okey oyunu genel olarak renk ya da sayı şeklinde oynanıyor. Bir kişinin oyunda bitmesi halinde elinde kalan sayıların toplamı rengin sayısı ile çarpılarak hanelerine yazılıyor. Çoğu okey oyunu 11 elden oluşur. Burada amaç en fazla bitiş yaparak oyun sonunda birinci olmaktır. Diğer bir okey oyunu çeşidi ise toplamdan üşme çeşididir. Burada belli rakamlardan her bitiş sonrasından sayı düşülür amaç en kısa zamanda sıfıra ulaşmak ve oyunu kazanmaktır. 
 
   Boş vakitleri geçirmek için özellikle erkekler evlerinden rahat bir şekilde okey oynamaya başladılar. Bu sayede hem kahvelere gitmekten kurtuldular hem de evlerinden aileleri ile beraber olma şansını yakaladılar. Okey oyunu oynamak için artık sadece bir internet bağlantısı yeterli oluyor. Oyunun grafikleri düşük ve hazırlanışı basit olduğu için en kötü bilgisayarlardan bile kolay ve rahat bir şekilde okey oyununu oynayarak vakit geçirme şansları var.

Yazı Ara


Başlıklarda Yazılarda

Kategoriler

Hit Yazılar

Son Yorumlar

Yazı İstatistikleri

» Ust Kategori (1)
» Alt Kategori (3)
» Yazı (154)
» Okunma (419276)
» Yorum (11)
» Toplam Adettir